Komunitní plánování sociálních služeb Celorepublikový projekt “Zajištění místní a typové dostupnosti sociálních služeb”

Krajské semináře mají napomoci při plánování sociálních služeb

5.3.2024
přečteno 544x

Ve všech čtrnácti krajích České republiky se v průběhu března a dubna 2024 uskuteční v rámci celostátního projektu „Zajištění místní a typové dostupnosti sociálních služeb“ krajské semináře, které mají za cíl napomoci při procesu zpracování střednědobých plánů rozvoje sociálních služeb v krajích. Termíny a místa konání seminářů najdete na konci článku v souborech ke stažení.

„Účastníci semináře dostanou k dispozici publikaci Metodiky pro plánování sociálních služeb společně s CD, které obsahuje další podpůrné texty, příklady dobré praxe nebo videopořad o plánování sociálních služeb“ říká Ivan Úlehla z obecně prospěšné společnosti Komunitního plánování o.p.s., která projekt na základě veřejné zakázky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR realizuje. „Představeni budou také nově vyškolení krajští vzdělavatelé – metodici plánování sociálních služeb, kteří v uplynulém roce prošli náročným vzdělávacím programem. Na ně se mohou obce a krajské samosprávy obracet se žádostí o pomoc a podporu při realizaci procesů plánování sociálních služeb.“
 
Hlavním tématem krajských seminářů bude ale diskuse nad návrhem další metodické podpory plánování sociálních služeb. „Bylo by velkou chybou považovat aktivity celostátního projektu za ukončené. Celý systém plánování potřebuje v budoucnosti kvalitní zázemí a podporu, aby plnil účel, ke kterému byl nastartován. Tedy dostupné sociální služby, které reagují na skutečné potřeby uživatelů, jsou poskytovány efektivně a po dohodě s těmi, kdo na ně vynakládají finanční prostředky“, dodává Ivan Úlehla.
 
Již nyní je první pracovní verze návrhu na další metodické vedení systému plánování sociálních služeb určená k diskusi. Realizační tým projektu čeká na vaše připomínky a podněty k tomuto materiálu tak, aby je mohl zohlednit při zpracování jeho konečné podoby. Jednou z možností je i účast na krajských seminářích.
 
 
Podrobnosti o seminářích v jednotlivých krajích poskytnou zájemcům o účast na seminářích kontaktní osoby krajských týmů metodiků zde.

Soubory ke stažení

Nová léčebná možnost u erektilní dysfunkce – generický tadalafil Spektrum přípravků k léčbě erektilní dysfunkce u dospělých mužů se rozšiřuje o Tadalafil Teva

Seminare v krajich - terminy (72.67 kB, 107x staženo)

zpět

Komentáře

Žádné příspěvky


 
 

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Opiš 5 znaků z obrázku. Možné znaky: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F.


© 2024 Webarium, s.r.o.