Komunitní plánování sociálních služeb Celorepublikový projekt “Zajištění místní a typové dostupnosti sociálních služeb”

V krajích se bude diskutovat o plánování sociálních služeb

22.5.2024
přečteno 175x

V červnu 2024 se uskuteční ve všech krajích ČR odborné semináře k problematice plánování sociálních služeb.

Diskuse nad druhou verzí návrhu na další metodické vedení systému plánování sociálních služeb a o dosavadních zkušenostech z procesu zpracování střednědobých plánů rozvoje sociálních služeb v krajích. To jsou témata krajských seminářů, které se v červnu 2024 uskuteční ve všech čtrnácti krajích České republiky v rámci projektu. Účastníky seminářů by měli být především místní odborníci, zástupci obcí, koordinátoři plánování, účastníci krajského plánování a také krajští vzdělavatelé – metodici, kteří prošli v rámci projektu speciálním vzdělávacím výcvikem. Termíny konání seminářů v jednotlivých krajích najdete v souborech ke stažení na konci tohoto článku. Místa konání seminářů se budou postupně upřesňovat - aktuální informace poskytnou krajské týmy metodiček/metodiků v tom kterém kraji - kontakty zde.
 
„Plánování sociálních služeb je obrovskou kvalitativní změnou v oblasti poskytování sociálních služeb. Všichni se učíme, jak tento proces co nejlépe organizovat a naplnit. Aktivity celostátního projektu v srpnu končí, ale systém plánování potřebuje v budoucnosti kvalitní zázemí a podporu, aby plnil účel, ke kterému byl nastartován. Tedy dostupné sociální služby, které reagují na skutečné potřeby uživatelů, jsou poskytovány efektivně a po dohodě s těmi, kdo na ně vynakládají finanční prostředky“, říká Ivan Úlehla z obecně prospěšné společnosti Komunitního plánování o.p.s., která projekt na základě veřejné zakázky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR realizuje.
 
Druhá verze návrhu na další metodické vedení systému plánování sociálních služeb bude do 25. května zveřejněna na těchto webových stránkách (ZDE). Realizační tým projektu čeká na vaše připomínky a podněty k tomuto materiálu tak, aby je mohl zohlednit při zpracování jeho konečné podoby. Jednou z možností je i účast na krajských seminářích.

Soubory ke stažení

Nová léčebná možnost u erektilní dysfunkce – generický tadalafil Spektrum přípravků k léčbě erektilní dysfunkce u dospělých mužů se rozšiřuje o Tadalafil Teva

Terminy seminaru (37.5 kB, 72x staženo)

zpět

Komentáře

Žádné příspěvky


 
 

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Opiš 5 znaků z obrázku. Možné znaky: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F.


© 2024 Webarium, s.r.o.