Portál
plánování sociálních služeb

Česká republika

Monitoring krajského plánování sociálních služeb

31.8.2022
přečteno 406x

V 11 krajích ČR proběhl monitoring procesů vytváření krajských střednědobých plánů rozvoje sociálních služeb.

Monitoring procesů vytváření krajských střednědobých plánů rozvoje sociálních služeb (dále KSPRSS), který probíhal v období od června do srpna 2022, byl dodatečně zařazen mezi aktivity realizované v rámci zakázky „Zajištění místní a typové dostupnosti sociálních služeb“.
 
Cílem monitoringu bylo shromáždit a zreflektovat zkušenosti s vytvářením prvních KSPRSS, zaznamenat příklady dobré praxe i zachytit zásadní překážky a možné chybné nebo spíše neefektivní postupy a položit tak základ pro tvorbu dílčích postupů pro krajské plánování sociálních služeb a pro další systémová opatření, která by plánování sociálních služeb na krajské úrovni zefektivnila.
 
Monitoring v jednotlivých krajích prováděly týmy vyškolených metodiků komunitního plánování. Metodici se účastnili jednání řídících struktur, pracovních skupin a dalších týmů, zapojených do krajského plánování, často nejen jako pozorovatelé, ale i v roli řádných členů skupin či dokonce jejich vedoucích, resp. manažerů nebo koordinátorů. Kromě toho vedli strukturované rozhovory s radními, zastupiteli a zaměstnanci krajů a krajských úřadů, kteří se plánováním zabývají, s členy řídících nebo pracovních skupin a se zástupci externích realizátorů. Čerpali také informace z dostupných dokumentů – z rozpracovaných, resp. dokončených KSPRSS, ze zápisů z jednání skupin, z usnesení rady a zastupitelstva kraje a z dalších dokumentů týkajících se vytváření KSPRSS, také z dalších strategických materiálů kraje, nejčastěji zveřejněných na webu kraje.
  
Získané výstupy jsou shrnuty v dokumentu „Zpráva o aktuálních a osvědčených postupech a metodách při vytváření krajských střednědobých plánů rozvoje sociálních služeb“, který naleznete v souborech ke stažení.
 
Dokument, včetně stanoviska MPSV, naleznete také na stránkách ministerstva zde.

Soubory ke stažení

Nová léčebná možnost u erektilní dysfunkce – generický tadalafil Spektrum přípravků k léčbě erektilní dysfunkce u dospělých mužů se rozšiřuje o Tadalafil Teva

Zprava z monitoringu krajskeho planovani (343.49 kB, 129x staženo)

zpět

Komentáře

Žádné příspěvky


 
 

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Opiš 5 znaků z obrázku. Možné znaky: 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F.

© 2022 - 2022 Webarium, s.r.o.